Юлія Марушевська

Голова Одеської митниці (2015-2016 рр). Мотиваційна спікерка модулю "3D моделювання та друк"
Юлія Марушевська

Українська активістка та колишня державний службовець. Марушевська отримала міжнародну впізнаваність після появи на YouTube відео під назвою “I am a Ukrainian”, що було знято під час апогею протестів Євромайдану на початку 2014 р. і швидко стало вірусним в мережі.

Після того, як президент Янукович був усунутий від влади і втік з країни, Юлія дала численні інтерв’ю новинним виданням з усього світу та була запрошена виступити зі словом про революцію в Європі, США та Канаді. Згодом у 2015 р. стала запрошеним науковим співробітником Стенфордського Університету, працюючи пліч-о-пліч з Ларрі Даймондом, Френсісом Фукуямою та колишнім послом США в Росії Майклом МакФолом. До початку революції навчалась в аспірантурі при КНУ імені Тараса Шевченка за спеціальністю "Українська література".

У липні 2015 призначена Заступницею очільника Одеської обласної державної адміністрації. В жовтні того ж року стала головою Одеської митниці, сумнозвісного корумпованого порту на Чорному морі. Пішла з посади в листопаді 2016 р., після чого проходила програму Global Executive MPA у Нью-Йоркському університеті та навчалася в Лондонському університетському коледжі. 

До січня працювала в антикорупційній сфері в якості Співголови Незалежного антикорупційного комітету з питань оборони, створеного для боротьби з корупцією в українському оборонному секторі.

Фото: radiosvoboda.org

2