Дівчата і STEM: що цікавого у світі

7 вересня 2021

Укрінформ: Країна без математиків: від популізму – до загрози нацбезпеці

Укрінформ: Виші уже відчули критичний недобір студентів зі спеціальностей «фізика» й «математика». Наслідки можуть бути катастрофічні.

12 червня 2021

МАЯК: Королева Єлизавета II посвятила в лицарі творців вакцини від COVID-19. Серед них двоє жінок

МАЯК: Титули дам (жіночий аналог лицарського титулу) дісталися професору Сарі Гілберт за ключову роль в розробці вакцини від коронавируса, а також Кейт Бінгхем, яка очолювала робочу групу по вакцинам.

21 травня 2021

Wonderzine: «Наука – це романтично. Ти робиш щось задля майбутнього». Інтерв’ю з астрофізикинею Ольгою Захожай

Wonderzine: У новому випуску «ЇЇ» подкасту ми поговорили про романтику астрономії, виклики жінок у науці та пошуки життя на інших планетах. А ще запитали в Ольги, як астрофізики ставляться до космічного туризму, і попросили пояснити, як утворюються планети.

21 травня 2021

НАН України: Про життя та роботу на Українській антарктичній станції «Академік Вернадський» провідної інженерки-дослідниці Анни Соіної

НАН України: 29 квітня 2021 року додому повернулася 25-а Українська антарктична експедиція (УАЕ), яка перебувала на крижаному континенті понад рік. Про життя та роботу на Українській антарктичній станції «Академік Вернадський» і поза нею Пресслужба НАН України розпитала учасницю експедиції, провідного інженера-дослідника відділу радіофізики геокосмосу Радіоастрономічного інституту НАН України Анну Соіну.

14 грудня 2020

Good News Network: Teen from Wildfire-Hit Town Wins $250k Scholarship for Awesome Explanation of Quantum Tunneling

Good News Network: Канадська школярка посіла перше місце у світовому науковому конкурсі за своє блискуче пояснення квантового тунелювання. Маріам Цегає живе у форті Мак-Мюррей - місті, яке потрапило в заголовки новин із руйнівних причин у 2016 році, коли 88 000 людей були вимушені евакуюватися з домів через пожежу. Тепер, завдяки її здатності легко пояснити хитру теорію квантової фізики, ця 17-річна дівчина отримала головний приз на шостому щорічному міжнародному конкурсі Breakthrough Junior Challenge.

19 листопада 2020

DesignWeek: Домашній тест на рак молочної залозия виграв міжнародну премію Дайсона

DesignWeek: «Блакитна скринька» - це винахід 23-річної іспанської студентки Джуді Гіро Бене. Бене розробила домашній комплект для біомедичного тестування після того, як у її матері був діагностований рак молочної залози.

26 жовтня 2020

Wonderzine: «Хлопці довго вагалися, чи брати дівчину в команду»: Я створюю відеоігри

Wonderzine: За статистикою, жінки становлять близько половини геймерів Великої Британії та понад 40% гравців США. Водночас серед розробників відеоігор у світі жінок усього 24%. Ольга Макаренко працює в індустрії відеоігор понад 10 років. Останні два роки була level-дизайнеркою в Ubisoft, а у вересні перейшла на посаду старшої геймдизайнерки у Blackwood Games – компанію, яка, серед іншого, працює над популярним шутером Warface. На прохання Wonderzine Україна, Оля розповідає, як складався її шлях у професії, чому її навчила робота в Ubisoft і чи стає, на її думку, індустрія ігор більш дружною до жінок.

7 жовтня 2020

The New York Times: Nobel Prize in Chemistry Awarded to 2 Scientists for Work on Genome Editing

The New York Times: Нобелівську премію з хімії спільно отримали Еммануель Шарпентьє та Дженніфер А. Дудна за роботу над Crispr-Cas9, методом редагування ДНК у 2012 році. Вперше нагороду отримали дві жінки.

1 жовтня 2020

Повага: Фізикиня, дзвонарка, кранова машиністка: як жінки розвінчують міф про «чоловічі професії»

Повага: Розподіл професій на «жіночі» та «чоловічі» досі впливає на вибір свого майбутнього для багатьох людей. Хлопчиків батьки відмовляють від роботи нянем чи танцівником, а дівчат від служби в армії чи роботи механікинею. Ми зібрали для вас історії жінок, які своїми прикладами ламають стереотипи.