Випускниця Stem is Fem Марія Калініченко виступила з промовою на V Українському Жіночому Конгресі

Ювілейний V Український Жіночий Конгрес «Лідерство жінок як цінність» пройшов 15-16 вересня в Києві. В ньому взяла участь Марія Калініченко, випускниця і постійна учасниця модулів STEM is FEM.

Ювілейний V Український Жіночий Конгрес «Лідерство жінок як цінність» пройшов 15-16 вересня в Києві. В ньому взяла участь Марія Калініченко, випускниця і постійна учасниця модулів STEM is FEM.

Під час Конгресу, присвяченому темі гендерної рівності, виступили з промовами національні і міжнародні високопосадовці, представники бізнесу, громадського сектору та медіа. На заході були презентовані нові проєкти, а також відбувалося обговорення участі жінок у політиці, економіці та інноваціях, сфері безпеки та миробудування.

«У всьому світі, зокрема, і у розвинених країнах є проблема з гендерною рівністю і я думаю, що вона буде ще довгий час. І однією з причин недопредставленості жінок у STEM-галузях я вважаю не такий високий рівень популяризації технічних наук серед молоді. Думаю, треба заохочувати ще з малечку, ще з дитинства до інтересу в різноманітних галузях, зокрема в STEM-галузях», - зазначила Марія Калініченко у своїй промові про гендерну рівність на дискусійній панелі «Генерація незалежності, рівності та свободи».

Марія Калініченко – переможниця модулів «Екологія та енергетика» та «Computer science» від STEM is FEM. Марія займається волонтерством, входить до складу міжнародної спільноти з питань захисту навколишнього середовища та бере активну участь в багатьох освітніх та науково-дослідних проєктах. Одним з них є розробка ідеї створення робота для допомоги паралімпійцям.

На питання як залучати дівчат до сфери STEM-спеціальностей, Марія відповіла: «Потрібно робити більше допоміжних програм. Наприклад, є благодійний проєкт STEM is FEM і я його випускниця. Спікерки та організаторки дуже мене надихнули для того, щоб почати розвиватися у цій сфері, яку я обрала для себе. У STEM is FEM є різноманітні модулі: «Екологія», «Енергетика», «Фінанси», «Комп’ютерні науки», нещодавно був модуль з «Металургії». Цей проєкт спрямований на молодих дівчат. Кожна дівчина може випробувати свої сили і зрозуміти, хоче вона займатися біомедициною, чи вона хоче бути айтішницею, або ж займатися взагалі чимось іншим».

Ми раді, що наші випускниці продовжують розвиватися в тих сферах, які їм цікаві і прагнуть змінювати світ на краще! Бажаємо Марії Калініченко успіхів і з задоволенням будемо слідкувати за її досягненнями.

1