Марія Калініченко

Переможниця модулю "Екологія і Енергетика"
Марія Калініченко

"Мене звати Калініченко Маша. Мені 15 і я з Дніпра. Навчаюся в ліцеї інформаційних технологій(ЛІТ-і) та веду активну громадську діяльність, займаюсь волонтерством та є Президентом парламенту у ліцеї.

Мене завжди цікавило те, як влаштований наш світ. Тому я цікавлюсь астрономією і екологією. Я є дійсним Президентом аерокосмічного центру і нещодавно виконала свою науково-дослідницьку роботу: Зоряна енциклопедія «Зорі ближче, ніж здаються», з якою посіла 3 місце на обласному МАНі.

А що ж екологія? Екологія-це не просто термін з підручника по біології! Вона вивчає усі ті зміни, які відбуваються у нашому світі. Глобальне потепління, нестача води, забруднення повітря, ґрунту... Чи могли наші бабусі та дідусі таке уявити??? І що буде в майбутньому, якщо ми не змінимось? Ми всі повинні дбати про наше навколишнє середовище і зробити все, заради того, щоб наше наступне покоління теж змогло прожити на цій планеті, але більш технологічно розвиненій.

Проте, те, що я старанно навчаюсь і постійно розвиваюсь у різних галузях зовсім не означає, що я «заучка», як люблять казати підлітки могу віку. У мене є багато інтересів. Наприклад, я малюю логотипи та роблю цікаві стартапи, які зможуть зробити наше життя комфортнішим і кращим. І, я гадаю, що це дуже круто, що я живу в той час, де дівчатка мають такі ж шанси, як і хлопці. Ми теж можемо змінювати цей світ на краще та удосконалювати його! Я бажаю всім дівчатам, які колись брали/або будуть брати участь у STEM is FEM бути сміливими та відкритими. Головне не боятись, що «хтось не так скаже» і не сумніватися в собі. І якщо я захочу стати айтішницею, то я стану) Ти теж зможеш так само! Пам‘ятай про це."

1