Оксана А. Винницька-Юсипович

Почесний Консул Канади у Львові, радниця Міського голови Львова з освітньої політики, мотиваційна спікерка модулю «Косметична промисловість»

9 вересня 1997 року, Його Високоповажність Генерал Губернатор разом із Кабінетом Міністрів Канади призначили Оксану А. Винницьку Почесним Консулом Канади у Львові. Офіційне визнання Україною набуло чинності 28 травня 1998 року.

Оксана, громадянка Канади, вперше відвідала Україну у 1990 році як молода спеціалістка-науковиця Програми наукових обмінів Канади-СРСР.

Оксана А. Винницька-Юсипович має науковий ступінь доктора філософії в освіті, здобутого в Інституті освітніх студій Онтаріо, Університету Торонто за напрямками програми навчання, вивчення (викладання) другої мови та полікультурна освіта. Вона працювала вчителем, консультантом та координатором програми у канадських школах у містах Торонто та Миссиссазі. Окрім того, читала лекції на різноманітні освітні теми в Канаді, Сполучених Штатах, Австралії та країнах Європи. Статті друкувалися англійською та українською мовами в академічних, професійних та громадських виданнях.

Була редактором дитячих вісників, оглядачем та громадським діячем з роботи із дітьми молодшого віку, працювала перекладачем.

Оксана А. Винницька-Юсипович була головою Світової Координаційної Виховно-Освітньої Ради при Світовому Конгресі Українців, завданнями якої є координувати роботу україномовної освіти в різних країнах. Вона також була Активним Членом Інституту професійного розвитку вчителів, спільноти професійної спілки в Торонто, брала участь у розвитку та подальшому впровадженню багатьох програм для вчителів та студентів в Україні.

Пані Оксана була радником Міністра освіти України Л.Гриневич; вже довгий час є радником міського голови Львова з освітньої політики. Вона відіграла важливу роль у забезпеченні впровадження та розвитку новітніх методик та програм у школах Львова.

Зараз працює к.п.н. асистентом на кафедрі початкової дошкільної освіти факультету педагогічної освіти  Львівського національного університету імені Івана Франка.

2