Ксенія Кирилишена

Тімлід та інженер з виробництва в команді Ultimate Robotics. Галузева спікерка модулю "Робототехніка і інженерія"
Ксенія Кирилишена

Ксенія Кирилишена - тімлід та інженер з виробництва в команді Ultimate Robotics, що займається розробкою відкритих девайсів та технологій. Ultimate Robotics розробили свій власний девайс, uECG - дуже маленький носимий пристрій, що вимірює електрокардіограму (ЕКГ), для якого провели успішну краудфандінгову кампанію та представили девайс на фестивалях Maker Faire у Празі та Римі, а також увійшли до фіналу щорічного конкурсу міжнародної спільноти інженерів Hackaday Prize. 

В Ultimate Robotics Ксенія займалась найширшим колом питань, яке тільки можна собі уявити: наразі це організація виробництва, логістика, прототипування електроніки, стратегічне планування і проектування систем, аналіз та дослідження, ведення соціальних мереж, комунікація із замовниками та ведення перемовин, SMM-стратегія, дизайн та веб-розробка. Вона здатна годинами працювати, щоб досягти результату, незважаючи на будь-що. Ксенія виступає проти патентування розробок та підтримує і розвиває open hardware електроніку, оскільки вважає, що майбутнє за суспільством яке співпрацює, а не конкурує, де кожна людина може робити те, що захоче, без штучно створених обмежень. Вона хоче створювати девайси, які не тільки корисні для людей, а й змінюють їх ставлення до технологій в цілому та розширюють їх можливості.

Більшість знань та вмінь за життя Ксенія отримала сама - спочатку навчаючись вдома у перших класах - тоді, коли про хоумскулінг ще не чули; отримала вищу освіту перекладачем, щоб завершити процес навчання, але почала працювати сисадміном ще у вузі, а потім - фрілансила у різних напрямках та мала власний інтернет-магазин. Так виходить, що Ксенія часто збирає команди та організовує спільноти, але увесь вільний час, що є, може присвятити тихим та систематичним заняттям типу настроювання серверів, читання книжок, малюванню креслень чи дебагу електронних плат. А ще, звичайно - відеоіграм!

2