Дівчата і STEM: що цікавого у світі

14 листопада 2019

FB Юлія Соколовська: В Україні жінки отримують на 21% нижчу заробітню платню, порівняно з чоловіками

FB Юлія Соколовськ (міністр соціальної політики України): В Україні жінки отримують на 21% нижчу заробітню платню, порівняно з чоловіками. Потрібно це змінювати. По суті, - це невикористаний потенціал як для самих жінок, так і для країни в цілому. І мова не лише про зрівняння рівнів оплати праці чоловіків та жінок, а й про створення рівних умов: щоб матері мали можливість при бажанні повертатись на ринок праці після народження дітей, щоб роботодавці розвивали відповідну інфраструктуру та умови, більш гнучкі графіки роботи, щоб татусі все більше залучались до догляду за дітьми, країна розвивала дошкільну освіту, щоб ми долали стереотипи, щоб більше жінок ставало на керівних посадах і багато іншого.

29 жовтня 2019

bit.ua: Це зробила вона: в українській Вікіпедії створили 140 статей про видатних українок

bit.ua: На початку жовтня у Вікіпедії відбувався марафон «Це зробила вона», завданням якого було чимнайбільше створити та покращити статті про видатних українок. У результаті марафону в українській Вікіпедії створили 140 статей і поліпшили близько 40. У Вікіпедії статей про жінок приблизно в чотири рази менше, ніж про чоловіків – лише 15 %. Щоб боротися із гендерними стереотипами і заохочувати реалізацію жінок-лідерок, важливо розповідати та ділитися досягненнями видатних жінок.

26 жовтня 2019

#ШОТАМ: Українка отримала грант на новаторські дослідження в Антарктиці

#ШОТАМ: Дослідниця Наукового Центру МОН України Марія Павловська отримала престижний грант від з Наукового комітету антарктичних досліджень.

16 жовтня 2019

BBC: 100 Women 2019: Who is on the list this year?

BBC: BBC розкрила свій список із 100 надихаючих та впливових жінок з усього світу за 2019 рік. Цього року 100 жінок запитують: як виглядатиме майбутнє, якби його створили жінки? Від кліматичної активістки Грети Тунберг, до транс-жінки Ніші Аюб, яку посадили до в'язниці для чоловіків у 21 рік, багато хто з цього списку провадить зміни у світі на користь жінок. Вони розказують нам своє бачення того, як може виглядати життя у 2030 році.

10 жовтня 2019

АВС news: All-women Delta crew flies 120 girls to NASA headquarters to inspire female aviators

АВС news: Рейс «Дельта», командою якого стали виключно жінки, перевозив 120 молодих пасажирок на цьому тижні, щоб надихнути більше жінок стати авіаторами та виступати за рівність у «галузі, де переважають чоловіки».

10 жовтня 2019

bzh.life: Українка увійшла до рейтингу молодих інноваторів від університету США

bzh.life: Українка Ольга Дудченко увійшла в рейтинг "35 інноваторів до 35" американського університету MIT Technology Review. Вона розробила новий метод "упорядкування" генома.

10 жовтня 2019

techno.nv.ua: Мовчи, жінко. Чи є сексизм в українській IT-індустрії і як з ним боротися

techno.nv.ua: НВ вирішило розібратися, чи є сексизм в українській IT-індустрії. У нашій країні, де ще недавно вираз "мовчи, жінка, твій день - 8 березня" викликав щирий сміх навіть у самих жінок, сексизм цілком очікуваний. На запитання редакції відповіли представниці вищої та середньої ланки менеджменту українського hi-tech бізнесу, а також героїні, які мають досвід роботи, як в Україні так і в іноземних IT-компаніях.

10 жовтня 2019

ain.ua: Украинский ИИ-стартап DeepTrait привлек $300 000 на технологию анализа генома

ain.ua: Український стартап DeepTrait отримав $ 300 000 у межах посівного раунду. Про це повідомляється в прес-релізі компанії. DeepTrait розробляє інструменти для аналізу геному за допомогою штучного інтелекту.

10 жовтня 2019

delo.ua: На генном уровне: как в стартапе Myhelix монетизируют биотехнологии

delo.ua: Myhelix - український біотехнологічний стартап, заснований в 2016 році вченими-генетиками Дариною Лосевою, Русланою Шадріною та їх колегами. Компанія розробляє персональні рекомендації щодо харчування та способу життя для клієнтів, грунтуючись на аналізі результатів ДНК-тесту. З со-засновницею Myhelix Дариною Лосевою delo.ua поговорили про перспективи української науки, вихід компанії на американський ринок і майбутнє біотехнологій.